Garnizon popart softloft

Zdjęcia: Paweł Mądry Fotografia: madryphoto.com

Recenzja projektu w portalu "Sztuka Wnętrza":

"Ponad stumetrowy apartament w Gdańsku został zaprojektowany przez pracownię projektową Sikora Wnętrza. Aranżacja łączy w sobie stylistykę loftu z wytworną elegancją wielkomiejskiego szyku.

---Wytworność i elegancja---
We wnętrzu przeważa ciemna kolorystyka – ściany pomalowane na czarno, ciemnoruda cegła oraz wyrazisty brąz drewnianych mebli nadają wnętrzu wykwintnego charakteru. Ciemne kolory jak wiadomo optycznie zmniejszają wnętrza, ale w przypadku tak dużego mieszkania nie stanowi to problemu, a wręcz podkreśla jego przestronność. Podłogi z jasnego drewna równoważą mroczniejsze barwy, nadając wnętrzu lekkości. Jednocześnie łagodzą klimataranżacji. 

---Podział na strefy---
Mieszkanie podzielone zostało na trzy strefy: otwartą – wspólną dla wszystkich mieszkańców, gościnną, oraz prywatną. Podział jest bardzo wyraźnie zarysowany, co sprawia że strefy nie kolidują ze sobą. 

---Otwarta kuchnia---
Salon połączony z kuchnią i jadalnią jest idealnym miejscem nie tylko do wypoczynku ale też spotkań towarzyskich. Otwarta kuchnia umożliwia gospodarzom przygotowywanie posiłków, nie zaniedbując przy tym gości. 

---Niewymuszona elegancja---
Aranżacja tej przestrzeni to kwintesencja niewymuszonej, nieco nonszalanckiej elegancji w lekko industrialnym klimacie. Cegła na ścianach i intrygująca zabudowa barku w formie metalowej podwieszonej ramy tworzą charkterystyczny dla loftów klimat. Jednocześnie umownie wyznacza ona strefy w otwartej przestrzeni. 

---Przedpokój---
Poprzedzający sypialnię gospodarzy korytarz, z którego mamy dostęp do pokoju i garderoby, tworzy swego rodzaju bufor zachowujący maksymalne wydzielenie strefy prywatnej. Dzięki temu sypialniastała się oazą prywatności i spokoju, w czym dodatkowopomaga osobna łazienka przy sypialni.

---Sypialnia---
Strefa prywatna wyraźnie róźni się od pozostałej części mieszkania, choć nawiązuje do niej. Jest jednak utrzymana w o wiele jaśniejszych barwach, co uspokaja aranżację i nadaje jej przytulnego klimatu."

INNE PROJEKTY

Dom na Kaszubach
2013
Mieszkanie na osiedlu Hossa Fort Forrest
2013
Projekty realizowane w Szwecji
2013
Apartament w Sopocie
2014
Klatki schodowe na osiedlu w Gdańsku
2016
Seafood Station - restauracja w Sopocie
2016
47 Avenue Butik - projekt koncepcyjny, Finlandia
2014
Władysławowo - rewitalizacja dworca na cele kulturalne
2016
PALAZZO - AMBASADA POLSKA - WYDZIAŁ KULTURALY - RZYM
2017
Mieszkanie M3
2013
POWRÓT NA GÓRĘ STRONY