47 Avenue is an exclusive boutique where you can find your favorite, elegant jewelry.
The big advantage of the project is to extract separate room - the so-called. cube.
This element is a place where time stops and a relaxed, secluded atmosphere,
the client can read the enchanted spell of unique jewelry collection.
Raw and minimalist boutique is part of the contrast of color and rich jewelry.
The combination of colors: black, gray and blue are set usually associated with raw elegance, but calmly.
This project is a boutique for a selected group of customers for which the standard marketing tool and ubiquitous shopping malls in the splendor of no importance, and indeed is repulsive. It's a place full of cultural minimalism, the work of Leonardo Da Vinci in the background.
///////////////////////
47 Avenue to ekskluzywny butik, w którym można odnaleźć swoją ulubioną, elegancką biżuterię. Dużą zaletą projektu jest wydzielenie osobnego pomieszczenia - tzw. cube.
Element ten to miejsce, w którym zatrzymuje się czas i w miłej, odosobnionej atmosferze klient może zapoznać się z czarownym urokiem unikalnych kolekcji biżuterii.
Surowa i minimalistyczna część butiku ma kontrastować z kolorową i bogatą biżuterią.
Połączenie kolorów: czerni, szarości i koloru niebieskiego to zestaw kojarzący się z surową elegancją, ale i ze spokojem.
Projekt ten to butik dla wyselekcjonowanej grupy odbiorców, dla których standardowe narzędzie marketingu i wszechobecny w galeriach handlowych przepych nie ma żadnego znaczenia, a wręcz jest odpychający. To miejsce pełne kulturalnego minimalizmu, z dziełem Leonarda da Vinci w tle.
 
Back to Top